SERA FILTR NAROŻNY X-EDGE 300 SE-32655
SERA FILTR NAROŻNY X-EDGE 300 SE-32655
SERA FILTR NAROŻNY X-EDGE 300 SE-32655
SERA FILTR NAROŻNY X-EDGE 300 SE-32655

SERA FILTR NAROŻNY X-EDGE 300 SE-32655

Sera
Obecnie brak na stanie
84,50 zł
Brutto
Brak opinii

 

SERA FILTR NAROŻNY X-EDGE 300 SE-32655

Mocne i energooszczędne filtry narożne do akwariów o pojemności do 300 litrów

 

Sera X-Edge 300, 450 i 700 to nowoczesne filtry narożne, które są szczególnie wydajne dzięki zaawansowanej technologii przy cichej pracy. Można je bardzo łatwo zintegrować optycznie z akwarium. Filtrację mechaniczną zapewnia mata filtracyjna oraz gąbka filtracyjna, które skutecznie odfiltrowują cząstki zanieczyszczeń. Chronią biologiczne media filtracyjne przed zabrudzeniem i zwiększają w ten sposób skuteczność biologiczną filtra narożnego. Kosz filtra jest już wypełniony biologicznym medium filtracyjnym o wysokiej wydajności sera siporax mini Professional, zapewniającym niezawodną filtrację biologiczną.

Natężenie przepływu wody w filtrach narożnych SERA X-Edge można regulować bezstopniowo, a dzięki dołączonemu drążkowi natryskowemu można go również zmieniać. Alternatywnie dysza typu kaczy dziób umożliwia wytworzenie miękkiego prądu. Dysza ta pozwala również na zwiększenie dopływu tlenu: powietrze, które jest następnie mieszane z wodą i transportowane do akwarium, może być zasysane przez inżektor za pomocą dołączonego zestawu powietrza.

Jak w przypadku wszystkich filtrów firmy SERA, podczas projektowania filtrów narożnych SERA X-Edge oczywiście uwzględniono również aspekt bezpieczeństwa. Filtry narożne mogą w pewnych okolicznościach stać się niebezpieczne dla ryb i krewetek. W tym miejscu należy wziąć pod uwagę dwa obszary. Z jednej strony ryby czasami pływają za filtrem narożnym i grozi im tam uwięzienie. Z tego powodu zintegrowano „swim-stop” uniemożliwiający rybom pływanie za filtrem narożnym. Z drugiej strony szczególnie młode krewetki często przechodzą przez media filtracyjne do wnętrza filtra – co oczywiście może być niebezpieczne dla zwierząt. Aby temu zapobiec, stosuje się ciasno przylegające media filtracyjne.

Mocowanie filtrów narożnych jest bardzo proste: płytka mocująca jest przymocowana do szyby akwarium za pomocą czterech przyssawek. Filtr narożny można następnie zatrzasnąć na płytce mocującej. Filtr można wyjąć z uchwytu w ten sam sposób w celu wyczyszczenia. Alternatywnie możliwe jest również wyjęcie maty pod wodę.

Wszystkie filtry sera X-Edge są energooszczędne:

Wydajność pompy maks.

Pobór mocy

300 l/godz. (79 galonów amerykańskich/godz.)

4,2 W

450 l/h (119 galonów amerykańskich/h)

5 W

700 l/h (185 galonów amerykańskich/h)

8,5 W

Jeśli chodzi o zakres działania filtrów narożnych sera X-Edge, rozróżniamy je w zależności od objętości oraz gęstości obsady:

 

kilka małych rybek/krewetek

dwie małe rybki/krewetki

Krawędź X 300

50 l (13 galonów amerykańskich)

100 l (26 galonów amerykańskich)

Krawędź X 450

80 l (21 galonów amerykańskich)

200 l (53 galony amerykańskie)

X Edge 700

100 l (26 galonów amerykańskich)

300 l (79 galonów amerykańskich)

 

34033
Nie ma jeszcze opinii dla tego produktu.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodany do porównania

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.